Selçuklu Sanat Akademisi

Hakkımızda


SELÇUKLU BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ

Eğitim alanında birçok yatırıma imza atan Selçuklu Belediyesi, Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi ile birlikte eğitim yatırımlarına bir yenisini eklemek üzere, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi ile yeni bir işbirliğine imza atıyor. Bu bağlamda Sanat Akademisi, ilk ve orta dereceli okullar ile üniversite öğrencilerine ve vatandaşlarımıza yönelik planlanan kişisel gelişim, sahne sanatları ve müzik eğitimi alanlarında açılacak kurslarla hizmet verecektir. Yapılan işbirliğiyle Selçuklu Kongre Merkezi’nde hizmet verecek olan Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi, insanlığın ortak dili ve evrensel kültürün ortak paydası olan sanat ve sanat dallarını; toplumsal değerlerimize uygun olarak icra etmek, geliştirmek, toplumumuza sevdirmek, yetenekli kişileri keşfederek onları eğitmek ve yetiştirmek gibi; bölge halkının müzik, kişisel gelişim, sahne ve gösteri sanatları eğitimi gereksinimlerini karşılayarak bu minvalde toplumu millet yapan unsurların önemini ortaya koyan temsiller ve gösteriler düzenleyecektir.

Kişisel gelişim eğitimleriyle, bireylerin kendini keşfetme, merak uyandırma, planlama, araştırma, çözümleme, paylaşma ve yaşantıya uygulama etkinliklerini gerçekleştirmeleri sağlanarak bireyin öğrenmeye etkin katılımı desteklenmiş olacaktır. Bu eğitimler, akademisyenler ve alanında uzman öğreticilerden oluşan eğitim kadrosu tarafından, tamamen ücretsiz olarak verilecektir. Selçuklu Kongre Merkezi’nde yer alan Sanat Akademisi aynı zamanda, eğitim alan kişilerin alanlarıyla ilgili uygulama yapabilmelerine imkan tanıyarak aldıkları eğitimin sonuçlarını görme fırsatı verecektir. Zaman içinde kursiyerlerden tiyatro topluluğu, müzik korosu oluşturulacak ve şehrimizin sanat hayatına yeni sanatçıların kazandırılması sayesinde sanatsal etkinliklerin artmasına katkı sağlanacaktır.

Belli periyotlarla alanında uzman, ulusal ve uluslararası mecralarda kendini ispat etmiş sanatçı, akademisyen ve kişisel gelişim uzmanları misafir öğretim üyesi sıfatıyla eğitimlere katkı sağlayacaktır. Sanat Akademisi, şehrin sosyal sorunlarıyla ilgili konferans vb. etkinlikler planlayarak toplumsal farkındalık oluşturma misyonunu da üstlenecektir.

Selçuklu Sanat Akademisi bünyesinde, yapılacak etkinliklere gelen vatandaşlarımızla beraber binlerce Konyalıya hizmet etmenin haklı gururunu yaşayacağız.

MİSYON

Bölge halkının sahne sanatları, müzik ve kişisel gelişim eğitimi gereksinimlerini karşılamak üzere eğitim ve öğretim yapmak; toplumumuzda kardeşliği, birliği, dayanışmayı, sevgiyi, vatanın bölünmez bütünlüğünü, kutsal ve manevi değerler ile toplumu millet yapan unsurların önemini ortaya koyan temsiller ve gösteriler hazırlamak ve sunmak.

VİZYON

İnsanlığın ortak dili ve evrensel kültürün ortak paydası olan sanat ve sanat dallarını, toplumsal değerlerimize uygun olarak icra etmek, geliştirmek, toplumumuza sevdirmek, yetenekli kişileri keşfederek onları eğitmek ve yetiştirmek.

Bizi değerlendirin.

Web sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam