Selçuklu Sanat Akademisi

Sanatın Sesi Oluyorlar, Kemanı Konuşturuyorlar


Akademi Haber

Sosyal Medya'da Biz!

Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi birçok alanda eğitim veriyor. Sanata katkı sağlayan akademide keman dersleri de veriliyor. Öğrenciler derslerin verimli geçtiğini söylerken ücretsiz bir şekilde yararlanabilmenin de memnuniyetini dile getiriyor.

Akademi imkanlarının çok iyi olduğundan bahseden Keman Dersi öğretmeni Umut Can Aydın, “Öğrenciler bu kursta sadece keman çalmayı değil, müzik kültürünü, müziğin temellerini öğreniyorlar. Kendileri için gerekli olan öz güveni kazanıyorlar. Öğrettiklerimiz sadece keman çalmayla kalmıyor. Derslerde Geleneksel Türk Müziği çalışıyoruz. Kurs bitiminde konser yapmayı düşünüyoruz. Öğrencilerimiz zaten burayı çok seviyorlar. Fiziki imkanlarımız hiçbir yerde olmadığı kadar iyi. Selçuklu Sanat Akademisi’nden herkes faydalanabiliyor, herkese açık. Ama yine de bir ön eleme değerlendirilmesi yapılıyor.” dedi.

‘HERKES ÜCRETSİZ YARARLANABİLİYOR’

Akademinin ücretsiz olmasından dolayı herkesin yararlanabildiğini söyleyen Eylül Serter, “İlanı gördüm ve kayıt yaptırdım. Kasım ayından bu yana keman derslerine geliyorum. Derslerde hocamızın anlattıklarını dinleyip uygulamaya çalışıyoruz. Benim için dersler verimli geçiyor. Bu derslere ücretsiz bir şekilde ulaşabilmek bence çok güzel bir şey. Maddi imkanı olmasa bile buradan her insan yararlanabiliyor. Herkese öneririm. Hatta diğer dönem, kardeşimi de kayıt yaptıracağım. Sanat Akademisi’ni Konya’ya kazandıran Selçuklu Belediyesi’ne de teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

‘DİĞER KURSLARDAN DAHA YARARLI OLDU’

Ders hakkındaki memnuniyetini dile getiren Ayşe Kezban Çevikbaş, şu şekilde konuştu; “Sanat Akademisiyle tanışmam bir arkadaşım vasıtasıyla oldu. Ben de zaten keman kursu arayışındaydım. İlk olarak mülakat yapıldı ve yeteneğim olduğu söylendi. Her şeye en baştan başladık. Nota okumasını bile bilmiyordum. En temelden en üst düzeye çıkaracakları ümidindeyim. Bunun için hocamızın da çok fazla katkısı var.

Nota okuyoruz, ritim çalışmaları yapıyoruz. Daha önce ben özel bir kursa da gitmiştim. Ama burası bana daha yararlı oldu. Arkadaşlarımızla yardımlaşıyoruz. İnsanlar zaten burada birbirlerine çok yardım sever davranıyorlar. Ücretsiz olması ise büyük bir avantaj. Sanat için para harcamakta elbette güzel bir şey ama Belediyemiz bize böyle bir imkan vermişken bunu değerlendiriyoruz.”

‘DERSLER ÇOK ZEVKLİ GEÇİYOR’

Derslerden duyduğu memnuniyeti anlatan Zehra Öğmüş, “Derslerimiz çok zevkli geçiyor. Öğrenebildiğimi düşünüyorum. Ücretsiz ders alabilmek hem benim için hem de ailem için güzel bir şey. Gelmek isteyen herkese burayı öneririm. Buradaki tüm öğretmenlerin ilgili olduğunu görebiliyorum. Selçuklu Belediyesi’nin böyle bir projesi olduğu için ve bana da katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

Bizi değerlendirin.

Web sitemizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam