Selçuklu Sanat Akademisi

Selçuklu Sanat Akademisi Yeni Yetenekleri Keşfediyor


Selçuklu Belediyesi tarafından hayata geçirilen Selçuklu Sanat Akademisi yıl boyunca bünyesinde gerçekleştirdiği eğitimlerle şehrin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamaya devam ediyor. Tiyatro Müdürlüğü bünyesinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde faaliyetlerine devam eden merkez her yaştan insana eğitim imkanı sunarken yeni yeteneklerin keşfedilmesine de imkan sağlıyor. Müzik, kişisel gelişim, sahne ve gösteri sanatları alanlarında eğitimler veren akademide güz dönemi faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Tamamen ücretsiz olan eğitimlere katılan kursiyerler istedikleri alanda eğitimler alarak kendilerini geliştiriyor.

“SELÇUKLU SANAT AKADEMİSİ ŞEHRİN YENİ MARKASI OLDU”

Konya'nın yeni markası Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi'nin Selçuklu Belediyesinin sanata, kültüre ve eğitime verdiği değeri ortaya koyan en önemli projelerden bir tanesi olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, okul dışı öğrenme ortamlarıyla okul çağındaki çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla önemli çalışmalara imza attıklarını hatırlattı. Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi'yle birlikte sadece okul dönemindeki çocukların değil yetişkinlerinde kişisel gelişimlerine katkı sunmak hem de onların bu zamana kadar yapmak isteyip yapamadıkları hayallerini gerçekleştirmeleri anlamında da önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

“BİN 609 ÖĞRENCİ VE YETİŞKİN GRUPLARIMIZIN HİZMET ALDIĞI BÜYÜK BİR YAPIYA DÖNÜŞTÜK”

Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi’nin 2021 yılı Eylül ayından bu yana faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Başkan Pekyatırmacı, “İlk yıl küçük gruplar halinde buradaki çalışmaları başlatmıştık ama bugün itibariyle artık dönem içerisinde bin 609 öğrenci ve yetişkin gruplarımızın hizmet aldığı büyük bir yapıya dönüştük. Sanat Akademimizde müzik, tiyatro ve kişisel gelişim alanlarında farklı gruplarda, farklı atölyelerde çalışmalar yapıyoruz. Burada gün içerisinde, hafta içinde öğrencilerimiz yine Milli Eğitim Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde ve müfredata uygun programlar dahilinde buraya gelerek burada müzik, kişisel gelişim ve tiyatro alanındaki eğitim faaliyetlerine katılıyorlar. Onun dışında akşam gruplarında ve hafta sonu gruplarında da yetişkin gruplarımız ve üniversite öğrencilerimiz müracaat esasıyla ve buraya da ön kayıt yaptırıp değerlendirmeler yapıldıktan sonra yine aynı şekilde tiyatro, müzik ve kişisel gelişim alanlarında buradaki çalışmalara, faaliyetlere katılabiliyorlar. Tiyatro alanında çocuk grubumuz tiyatro eğitimlerini alıyorlar, tiyatro çalışmalarını yapıyorlar. Daha önceki grubumuz Paldır Güldür Şov adı altında çok güzel bir gösteriye imza atmıştı. İnşallah önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmalarla birlikte yine çocuk grubumuzdan biz güzel bir tiyatro gösterisini bekliyoruz. Yine tiyatro alanında yetişkin gruplarımızın çalışmaları var. Daha önce Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde burada güzel bir tiyatro gösterisi yetişkin grubumuz tarafından icra edilmişti. İnşallah önümüzdeki günlerde yine tiyatro yetişkin grubumuzun sergileyeceği güzel bir oyunu hazırlıyoruz" şeklinde konuştu. 

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.

Tamam